Любительский Чемпионат Черноземья по мото джимхане 2020: final results

Любительский Чемпионат Черноземья по мото джимхане 2020: final results

Number of stages necessary to participate in the championship: 2
Necessary number of stages in other regions: 1
Number of stages for which results are counted: 3
Counting is made with the Moscow system .
All riders are listed in the table, no matter how many stages they participated in.
Show participants with necessary number of stages
Place Class Sportsman Белгородский этап Воронежский Этап Липецкий Этап Курский Этап Total
1 C1 Galustov Artem
Rostov-na-Donu
1443 1651 1791 1534 6419
2 C2 Babenko Andrey
Lipetsk
1358 1494 1435 1412 5699
3 C2 Tsaplin Yuriy Starshiy
Voronezh
1233 1408 1540 1355 5536
4 C1 Sizyakin (Yurich) Grigoriy
Rostov-na-Donu
1575 1791 0 1791 5157
5 C2 Zubkov Aleksandr
Lipetsk
1108 1388 1574 965 5035
6 C3 Sesin Dmitriy
Lipetsk
1081 1305 1331 1290 5007
7 C1 Zhuldybin Igor`
Kaluga
1337 1479 1592 0 4408
8 C1 Sadov Igor`
Rostov-na-Donu
1305 1632 0 1425 4362
9 C3 Rodionov Aleksandr
Voronezh
0 1316 1240 1166 3722
10 C2 Vits-Rimer Aleksey
Obninsk
0 0 1364 1258 2622
11 C2 Dragin Roman
Rostov-na-Donu
652 886 0 1082 2620
12 D1 Ivanov Il`ya
Voronezh
0 713 928 743 2384
13 D1 Bocharov Aleksandr
Voronezh
754 758 0 715 2227
14 D2 Grachev Denis
Voronezh
470 665 665 404 2204
15 D1 Konik Lev
Voronezh
502 630 961 0 2093
16 D1 Popov Aleksey
Lipetsk
0 820 910 231 1961
17 D1 Isakov Aleksey
Voronezh
694 0 0 1180 1874
18 B Zhogin Vasiliy
Vidnoe
1809 0 0 0 1809
19 C1 Zakhar`yashchev Aleksandr
Ryazan`
0 0 1664 0 1664
20 D2 Blinovskov Leonid
Voronezh
370 463 744 0 1577
21 C1 Semizarov (Skv@ZnyaK~) Sergey
Ryazan`
0 0 1551 0 1551
22 C1 Osadchiy Andrey
Sankt-Peterburg
0 1455 0 0 1455
23 C1 Shershunov Roman
Moskva
1400 0 0 0 1400
24 C1 Akopov Mark
Moskva
1354 0 0 0 1354
25 C2 Kashaev Aleksandr
Moskva
1305 0 0 0 1305
26 C2 Astvatsatur`yan Artem
Rostov-na-Donu
0 1268 0 0 1268
27 C1 Myasnikov Evgeniy "Just"
Moskva
0 1241 0 0 1241
28 C3 Petelina Aleksandra
Sankt-Peterburg
0 1229 0 0 1229
29 C1 Yuntsevich Anatoliy
Moskva
1201 0 0 0 1201
30 D2 Rodyukov Aleksandr
Voronezh
0 103 622 452 1177
31 D1 Finagin Denis
Voronezh
0 1174 0 0 1174
32 D3 Zhirov Sergey
Kursk
0 243 566 342 1151
33 C3 Chesnokov Vladislav
Kazan`
0 1062 0 0 1062
34 C3 Lisov Mikhail
Lipetsk
991 0 0 0 991
35 D3 Remizov Maksim
Voronezh
0 292 556 0 848
36 D1 NerUbenko Dmitriy
Belgorod
754 0 0 0 754
37 D2 Dymka Alena
Belgorod
136 303 0 314 753
38 D1 Zheleznyak Andrey
Bataysk
0 752 0 0 752
39 D3 Khaustov Aleksandr
Kursk
0 424 0 314 738
40 D2 Verizhnikov Nikolay
Orel
0 0 0 729 729
41 D1 Ostapov Nikolay
Moskva
0 0 0 705 705
42 D2 Yasnyy Sergey
Lipetsk
0 0 665 0 665
43 D1 Lyutov Ruslan
Belgorod
656 0 0 0 656
44 D3 Bityutskikh Anastasiya
Voronezh
0 0 557 0 557
45 D2 Chernyshov Maksim
Voronezh
0 513 0 0 513
46 D3 Gordeeva Nataliya
Voronezh
0 0 119 358 477
47 D1 Mel`nik Maksim
Belgorod
462 0 0 0 462
48 D3 Sleptsov Il`ya
Voronezh
0 417 0 0 417
49 D2 Koshcheev Nikolay
Obninsk
0 0 336 0 336
50 D2 Savchenko Aleksandr
Rostov-na-Donu
0 0 0 306 306
51 D4 Semenov Timofey
Lipetsk
0 0 293 0 293
52 D4 Demanov Dmitriy
Lipetsk
0 0 270 0 270
53 D4 Kozmarev Viktor Aleksandrovich
Kursk
0 0 0 265 265
54 D3 Khromykh Evgeniy
Voronezh
0 0 0 212 212
55 D2 Safonova Anna
Sankt-Peterburg
0 204 0 0 204
56 D1 Eralev Aleksey
Voronezh
0 198 0 0 198
57 D4 Chernov Maksim
Belgorod
186 0 0 0 186
58 N Rogov Andrey
Voronezh
0 0 0 0 0
59 D4 Kornukova Ekaterina
Lipetsk
0 0 0 0 0
60 N Bogolyuk Kristina
Moskva
0 0 0 0 0
61 N Turaev Vladimir
Rzhevka
0 0 0 0 0
62 N Fedyushin Vadim
Lipetsk
0 0 0 0 0
63 N Shanin Pavel Pavlovich
Kursk
0 0 0 0 0
64 N Koptsev Anatoliy
Belgorod
0 0 0 0 0
65 N Kharitonov Anatoliy
Chernyanka
0 0 0 0 0
66 N Ermishin Aleksey
Lipetsk
0 0 0 0 0
67 N Goretyy Aleksandr
Kursk
0 0 0 0 0
68 D4 Sleptsova Kseniya
Voronezh
0 0 0 0 0
69 D3 Korablin Kirill
Voronezh
0 0 0 0 0
70 N Khovyakova Nadezhda
Belgorod
0 0 0 0 0
71 N Atyakshev Aleksandr
Belgorod
0 0 0 0 0
72 N Kozmarev Viktor
Kursk
0 0 0 0 0
73 N Pisarev Aleksandr
Belgorod
0 0 0 0 0
74 N Nikitina Elena
Kursk
0 0 0 0 0
75 N Laskiy Svetlana
Voronezh
0 0 0 0 0
76 D4 Deev Aleksandr
Voronezh
0 0 0 0 0
77 N Leonov Nikolay
Belgorod
0 0 0 0 0
78 D4 Belousov Andrey
Voronezh
0 0 0 0 0
79 N Utkin Vladislav
Belgorod
0 0 0 0 0
80 D2 Panfilova El`vira
Voronezh
0 0 0 0 0
81 D2 Babin Sergey
Orel
0 0 0 0 0
82 N Stognienko Maksim
Belgorod
0 0 0 0 0
83 D3 Sadovaya Irina
Rostov-na-Donu
0 0 0 0 0
84 N Manannikova Inna
Voronezh
0 0 0 0 0
85 N Genning Aleksandr
Orel
0 0 0 0 0
86 D1 Lyspak Evgeniy
Kaluga
0 0 0 0 0
87 N Khramtsova Natal`ya Viktorovna
Kursk
0 0 0 0 0
88 D2 Pichugin Aleksandr
Orel
0 0 0 0 0